• Dzień Ziemi

• „Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas”Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem tego święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Z tej okazji nasze przedszkolaki wzięły udział w różnych zabawach z ekologią w tle. Podczas zabaw eksperymentowały, oglądały film edukacyjny, segregowały śmieci do koszy w odpowiednich kolorach, przeszły przez ścieżkę sensoryczną. Wykonały również ciekawe prace plastyczne grupowo oraz indywidualnie.

• Sukces naszych uczniów

• Z przyjemnością  informujemy o sukcesie naszych uczniów biorących udział w konkursie „Stawiam na zielone”. Konkurs zorganizowany został przez Zespól Szkół Energetycznych w Rzeszowie we współpracy ze Stowarzyszeniem Elektryków Polskich pod honorowym patronatem prezydenta miasta Rzeszowa i Podkarpackiego Kuratorium Oświaty.

Konkurs dotyczył odnawialnych źródeł energii. Był podzielony na dwie części: konkurs wiedzy ora konkurs plastyczny. W konkursie wiedzy uczeń Patryk Wojewódka zajął drugie miejsce , natomiast w części plastycznej Miłosz Kurzydło uzyskał wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów.

W. Mlaś

• PRZEDSZKOLNA SPARTAKIADA

• 12 kwietnia przedszkolaki wzięły udział w spartakiadzie, w której sprawdzali swoje umiejętności sportowe. Zespoły dały z siebie wszystko w konkurencjach m.in. rzut woreczkami do celu, bieg, skoki w workach, slalom z piłką czy bieg z piłeczką na łyżce. Na zakończenie odbył się pokaz baniek mydlanych. Atmosfera była wspaniała, pogoda dopisała, a na twarzach dzieci gościł uśmiech. Za udział w zawodach drużyny otrzymały drobne upominki.

• Lekturowe  lapbooki

•        Lapbooki to tzw. „książki stworzone na kolanie”. Jest to ciekawe narzędzie, które może urozmaicić naukę nawet trudnych zagadnień.  To ciekawy i innowacyjny pomysł na powtórzenie lektury, który aktywizuje większość zmysłów, a tym samym urozmaica przebieg lekcji języka polskiego  Uczniowie 6 klasy zaprezentowali własne lapbooki  na temat wybranej lektury.  Wykazali się niezwykłą kreatywnością, starannością, umiejętnością projektowania graficznego.

Lapbooki są kolorowe, przyciągają uwagę,  wyeksponowane na szkolnym korytarzu są chętnie oglądane przez uczniów innych klas. Okazuje się więc, że tworzenie „książki o książce” może mieć wiele zalet.

M. Duda

• Pola nadziei – wiosna 2024

• „Niech w naszych sercach rozkwitnie nadzieja”

„Pola Nadziei” to program, który ma na celu pomoc osobom nieuleczalnie chorym i ich rodzinom a także edukację społeczną w zakresie opieki paliatywnej i hospicyjnej. Nasza szkoła przystąpiła do tej akcji już po raz drugi. W niedzielę 14 kwietnia uczniowie należący do koła wolontariatu w SP w Siedliskach kwestowali po mszach świętych pod  parafialnym kościołem. Udało się zebrać 2757,50 zł. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za okazaną hojność. Pieniążki zostaną przekazane na konto Podkarpackiego Hospicjum w Rzeszowie.

B. Pięta

• Dzień Marchewki

• Marchewka jest warzywem, które zawiera niezbędne dla zdrowia witaminy. Aby zachęcić dzieci do zdrowego odżywiania, zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Marchewki. Przedszkolaki brały udział w zabawach muzycznych, matematycznych, plastycznych, a marchewka była bohaterką dnia. Jednak największą atrakcją okazało się przygotowanie soku przy pomocy sokowirówki. Dzieci poznały walory zdrowotne tego warzywa i chętnie próbowały jak smakuje soczek. Dzień ten był pełen wrażeń, uśmiechu, wesołej zabawy i okazji do wzbogacenia wiedzy o zdrowym odżywianiu, co widać na załączonych zdjęciach.