• Teatrzyk kukiełkowy

• 13 grudnia w naszym przedszkolu gościliśmy Teatr Lalek "Kukiełka". Przedszkolaki miały okazję obejrzeć teatrzyk kukiełkowy pt."Dobro zawsze wraca, czyli historia Szewczyka Dratewki". Opowieść ta przekazała dzieciom bardzo ważne, pouczające przesłanie- dobro zawsze do nas wraca, jeżeli okazujemy je innym!

M. Dryja

E. Grygiel

P. Żegleń

• Mikołajkowy wyjazd do kręgielni

•    14 grudnia 2023 r.  uczniowie klas ósmej i siódmej wraz z wychowawcami uczestniczyli w wyjeździe do kręgielni „Galaktyka” w Rzeszowie. Nasi podopieczni mieli możliwość sportowej  rywalizacji. Współzawodnictwo było doskonałą okazja do dalszej integracji zespołu klasowego i wzmacniania więzi koleżeńskich. Sportowa rywalizacja nadwyrężyła siły uczestników, jednak ciepły posiłek przywrócił uśmiech na twarzach naszych podopiecznych. Był to udany wyjazd  pozwalający zapomnieć na chwilę o szkolnej codzienności.

J. Wilk

B. Borowiec

• Odwiedziny Świętego Mikołaja

• 6. grudnia, jak co roku, naszą szkołę odwiedził Św. Mikołaj wraz z pomocnikami. Najpierw zasięgnął opinii Pani Dyrektor na temat naszych uczniów. Kiedy dowiedział się, że wszyscy byli grzeczni zawitał do każdej klasy, by obdarować dzieci i młodzież słodkimi upominkami. Odjeżdżając, pozostawił po sobie uśmiechy na twarzach oraz zapewnienie, że wróci znowu za rok :)

B. Borowiec

• Mikołaj w Kolorowym Świecie

• Kolorowy Świat to liczne atrakcje dla dzieci: tory przeszkód, labirynty, zjeżdżalnie, baseny z piłeczkami, trampoliny, armatki pneumatyczne, wspinaczka oraz dmuchańce do zjeżdżania i skakania. Z tych wszystkich atrakcji mogli korzystać uczniowie klas 1-3 wyjeżdżając 4 grudnia do Centrum Zabaw „ Kolorowy Świat” w Rzeszowie. Po 2 godzinach intensywnej zabawy pojawił się długo wyczekiwany Święty Mikołaj, który obdarował dzieci upominkami. Wszyscy wracali do szkoły w wyśmienitych humorach.

B. Szmuc-Kata

• Mikołajki w "Kolorowym Świecie"

• W czwartek 7 grudnia dzieci z naszego przedszkola wyruszyły na wycieczkę i spotkanie z Mikołajem do sali zabaw "Kolorowy Świat". Na przedszkolaki czekały liczne atrakcje- baseny z kulkami, tunele, zjeżdżalnie, trampoliny, a przede wszystkim wyczekiwane spotkanie z Mikołajem. Dzieci wróciły do przedszkola zadowolone, nieco zmęczone, ale pełne wrażeń.

M. Dryja

E. Grygiel

P. Żegleń

• Nagrody dla naszych sportowców

• W dniu 6 grudnia Starostwo Powiatowe w Rzeszowie zorganizowało Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży za Rok Szkolny 2022/2023 w Powiecie Rzeszowskim. Na spotkaniu zostali uhonorowani młodzi sportowcy, wyróżniający się nauczyciele wychowania fizycznego, najlepsze szkoły oraz gminy, które w rozgrywkach Szkolnego Związku Sportowego osiągnęły znaczące wyniki sportowe.

Na spotkaniu wręczono nagrody i dyplomy uczniom, którzy zajęli miejsce medalowe w zawodach wojewódzkich Szkolnego Związku Sportowego.

Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Borys Grzebyk III miejsce w biegu na 1000 m oraz drużyna koszykówki 3x3 (Maciej Banyś, Sebastian Busz, Miłosz Kurzydło, Dominik Warzybok ) również  III miejsce w Igrzyskach Dzieci w Województwie Podkarpackim

Uhonorowano także nauczycieli wychowania fizycznego i trenerów za działalność na rzecz rozwoju kultury fizycznej w środowisku szkolnym w Powiecie Rzeszowskim w roku szkolnym 2022/2023. Wyróżnienie odebrał m.in. nasz  nauczyciel Witold Hałys.

Nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.